Jijbent.nl
Forum van jijbent.nl
 
 FAQFAQ   ZoekenZoeken   GebruikerslijstGebruikerslijst   GebruikersgroepenGebruikersgroepen 
 ProfielProfiel   VoorkeurenVoorkeuren   Log in om je privé berichten te bekijkenLog in om je privé berichten te bekijken   InloggenInloggen 

Plaats Reactie
Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
jr212
BerichtGeplaatst: Wo Apr 02, 2014 8:16    Onderwerp: remise bug? Reageer met quote

@ TheTimmy en Bram,

Partij: http://www.jijbent.nl/schaken/show.php?gamenumber=17349774 zou automatisch remise moeten zijn (art 5.2b). Dit is niet gebeurd.

Jan
Naar boven
bramOffline
Superadmin
Superadmin
Avatar

Geregistreerd op: 7-5-2003
Totaal berichten: 9940
Woonplaats: Vianen
Leeftijd: 51
Geslacht: Man
Netherlands
BerichtGeplaatst: Wo Apr 02, 2014 11:05    Onderwerp: Re: remise bug? Reageer met quote

jr212 schreef:
@ TheTimmy en Bram,

Partij: http://www.jijbent.nl/schaken/show.php?gamenumber=17349774 zou automatisch remise moeten zijn (art 5.2b). Dit is niet gebeurd.

Jan


nee dat klopt, zie wat er in onze spelregels staat: * Deze punten worden door Jijbent.nl niet automatisch gedetecteerd, omdat je normaal gesproken ook de remise moet claimen.
_________________
www.jijbent.nl
Naar boven
Bekijk gebruikers profiel Bekijk de homepage 
Youss
BerichtGeplaatst: Wo Apr 02, 2014 12:18    Onderwerp: Reageer met quote

In het geval van een dode stelling hoeft niet te worden geclaimed, dat is direct remise.

Hier een quote uit de engels talige fide reglementen die op Juli 2014 in werking gaan. (De huidig geldende heb ik zo niet bij de hand, maar de tekst is bruin gemarkeerd bij wat in de nieuwe versie is veranderd.)

Quote:
The game is drawn when a position has arisen in which neither player can checkmate the opponent’s king with any series of legal moves. The game is said to end in a ‘dead position’. This immediately ends the game, provided that the move producing the position was in accordance with Article 3 and Articles 4.2 – 4.7.


In het gekleurde stuk stond eerder iets dat als de zet legaal was.
Hier in de stuk staat dus: "This immediately ends the game". Dus er hoeft niet te worden geclaimd en moet dus direct remise worden verklaard. Bij deze situatie is de arbiter (In dit geval de computer) verplicht in te grijpen aangezien er niet word gespeeld volgens aanhangsel A of B. (Rapidschaak/snelschaak).


EDIT:
Ik heb even verder gekeken omdat er nog iets gaat wijzigen per Juli 2014 wat hier ook mee te maken heeft. In het nieuwe regelement komt bij artikel 9.6 het volgende te staan:
Quote:

If one or both of the following occur(s) then the game is drawn:
a. the same position has appeared, as in 9.2b, for at least five consecutive alternate moves by each player.
b. the last 75 moves have been completed by each player without the movement of any pawn and without any capture.


Dit betekend dus dat als er 5 keer de zelfde situatie (vaak genoemd: stelling) is ontstaan er moet worden ingegrepen door de arbiter. Ook als er 75 zetten lang geen pion is gezet of geen stuk is geslagen moet de arbiter (hier dus de computer) ingrijpen.
Naar boven
TwaburovOnline
Vip
Vip
Avatar

Geregistreerd op: 28-5-2005
Totaal berichten: 363
Woonplaats: 's-Hertogenbosch
Leeftijd: 30
Geslacht: Man
Netherlands
BerichtGeplaatst: Wo Apr 02, 2014 22:54    Onderwerp: . Reageer met quote

En waar precies in de spelregels staat dat we volgens de FIDE-regels spelen?
Naar boven
Bekijk gebruikers profiel MSN Messenger 
VipbitchOffline
Vip
Vip
Avatar

Geregistreerd op: 16-10-2007
Totaal berichten: 883
Geslacht: Vrouw
Netherlands
BerichtGeplaatst: Do Apr 03, 2014 5:32    Onderwerp: Reageer met quote

Youss schreef:
Hier een quote uit de engels talige fide reglementen die op Juli 2014 in werking gaan...........


Afgezien van het feit of JijBent via de FiDE regels speelt, is het al juli 2014????
Naar boven
Bekijk gebruikers profiel Bekijk de homepage 
jr212
BerichtGeplaatst: Do Apr 03, 2014 8:02    Onderwerp: Reageer met quote

Juli of niet. ook in de huidige spelregels is het zo.
http://www.schaakbond.nl/knsb/handboek/schaakregels/FIDE-Regels%20voor%20het%20schaakspel.pdf

de NL versie Smile
Naar boven
bramOffline
Superadmin
Superadmin
Avatar

Geregistreerd op: 7-5-2003
Totaal berichten: 9940
Woonplaats: Vianen
Leeftijd: 51
Geslacht: Man
Netherlands
BerichtGeplaatst: Do Apr 03, 2014 10:06    Onderwerp: Reageer met quote

Geen bug! Bij ons moet je het gewoon bij een admin claimen.
_________________
www.jijbent.nl
Naar boven
Bekijk gebruikers profiel Bekijk de homepage 
Youss
BerichtGeplaatst: Do Apr 03, 2014 14:36    Onderwerp: Reageer met quote

@Twaburov, je hebt een goed punt. Er staat inderdaad nergens dat er met de FIDE-regels wordt gespeeld. Doordat in de spelregels de volgende zin:
Quote:
* Deze punten worden door Jijbent.nl niet automatisch gedetecteerd, omdat je normaal gesproken ook de remise moet claimen.

Hierdoor nam ik aan dat we met de FIDE regels speelden. Als dat niet gebeurt klopt mijn uitleg niet meer.


@Vipbitch, ik schreef het volgende:
Youss schreef:
Hier een quote uit de engels talige fide reglementen die op Juli 2014 in werking gaan. (De huidig geldende heb ik zo niet bij de hand, maar de tekst is bruin gemarkeerd bij wat in de nieuwe versie is veranderd.)

In deregels is alleen het aller laatste stuk bruin geschreven waardoor alleen dat veranderd in de nieuwe regels. De rest staat dus ook al letterlijk op die manier in de huidige regels.


@Bram, Is het misschien een idee om in de jijbent regels van het schaken een kleine aanpassing te maken. Namelijk dat de teksten waar staat:
Quote:
* Deze punten worden door Jijbent.nl niet automatisch gedetecteerd, omdat je normaal gesproken ook de remise moet claimen.

te veranderen naar iets als:
Quote:
* Deze punten worden door Jijbent.nl niet automatisch gedetecteerd en moeten dus worden geclaimd bij de admnin.


Zo is de kans kleiner dat dit soort threads vaker voorkomen.
Naar boven
bramOffline
Superadmin
Superadmin
Avatar

Geregistreerd op: 7-5-2003
Totaal berichten: 9940
Woonplaats: Vianen
Leeftijd: 51
Geslacht: Man
Netherlands
BerichtGeplaatst: Vr Apr 04, 2014 10:59    Onderwerp: Reageer met quote

ga ik wijzigen.
_________________
www.jijbent.nl
Naar boven
Bekijk gebruikers profiel Bekijk de homepage 
jr212
BerichtGeplaatst: Za Apr 05, 2014 7:52    Onderwerp: Reageer met quote

Youss schreef:



@Bram, Is het misschien een idee om in de jijbent regels van het schaken een kleine aanpassing te maken. Namelijk dat de teksten waar staat:
Quote:
* Deze punten worden door Jijbent.nl niet automatisch gedetecteerd, omdat je normaal gesproken ook de remise moet claimen.

te veranderen naar iets als:
Quote:
* Deze punten worden door Jijbent.nl niet automatisch gedetecteerd en moeten dus worden geclaimd bij de admin.


Herhaling wat in deze ene thread al meerdere keer geschreven is. Volgens fide is dit dus WEL automatisch.

Ik ben wel akkoord dat dit dus geen fide is. Misschien kunnen we dus naar anomalie van Othello wat hier reversi noemt ook een andere naam kiezen voor schaak. Zodra iemand een spelletje schaak speelt wordt er eveneens automatisch van uitgegaan dat de reglementen gevolgd worden, of deze nu van de Nederlandse/Belgische bond (welke dezelfde zijn) of deze van de fide(internationaal) zijn maakt niet uit. In wezen zijn die eigenlijk hetzelfde.

Waar het hier op neer komt is dat er dus ook zou moeten vermeld worden dar er afgeweken wordt van de officiële regels.

Jan
Naar boven
bramOffline
Superadmin
Superadmin
Avatar

Geregistreerd op: 7-5-2003
Totaal berichten: 9940
Woonplaats: Vianen
Leeftijd: 51
Geslacht: Man
Netherlands
BerichtGeplaatst: Zo Apr 06, 2014 19:45    Onderwerp: Reageer met quote

Volgens mij zijn we nog steeds de algemene regels alleen wordt het niet automatisch door ons gedetecteerd. Het is wel automatisch remise, maar wordt niet door ons gedecteerd.
_________________
www.jijbent.nl
Naar boven
Bekijk gebruikers profiel Bekijk de homepage 
Berichten van afgelopen:   
Plaats Reactie Tijden zijn in GMT + 2 uur
Pagina 1 van 1

 
Ga naar:  
Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
Je mag geen reacties plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken
Je mag je berichten niet verwijderen
Ja mag niet stemmen in polls


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group